Czego nie mówić u psychologa? – Przygotowanie do pierwszej wizyty

Wizyta u psychologa to dla wielu osób poważne wyzwanie. Obawy przed tym, że nie będzie się w stanie otworzyć i powiedzieć tego, co naprawdę myśli, są częste. U psychologa nie ma tematów tabu i wszystko, co nas nurtuje, jest ważne i wartościowe. Wizyta u psychologa to okazja do przepracowania swoich trudnych doświadczeń i uzyskania wsparcia w rozwiązaniu problemów. Pamiętaj, że psycholog to specjalista, który jest tam, aby Ci pomóc.

Wizyta u psychologa to inwestycja w siebie i swoje zdrowie emocjonalne. To okazja do poznania samego siebie, uzyskania jasności i perspektywy oraz nauki nowych sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Nie bój się otworzyć i powiedzieć tego, co Cię niepokoi. W końcu, nie ma nic ważniejszego niż twoje dobre samopoczucie.

Jak poradzić sobie z trudnymi emocjami przed i podczas wizyt u psychologa?

Poradzenie sobie z trudnymi emocjami przed i podczas wizyt u psychologa może być trudne, ale nie niemożliwe. Ważne jest, aby zrozumieć swoje emocje i skupić się na ich pozytywnym aspekcie. Przed wizytą pomyśl o tym, dlaczego idziesz do psychologa i jaki cel chcesz osiągnąć. Ustal również plan dla swojego spotkania: określ konkretne cele lub pytania, które chcesz zadać psychologowi. Upewnij się, że masz czas na odpowiednie przygotowanie. Podczas samej wizyty staraj się słuchać uważnie tego, co mówi twoja psycholożka/twój psycholog i postaraj się być szczerym oraz zwracać uwagę na to, co mówisz – unikaj powtarzanie starych schematów myślowych lub utrwalonych opinii. Pamiętaj też o tym, żeby po każdej wizycie dać sobie chwilę relaksu – oddech lub spacer mogą pomóc Ci odstresować się i uporzadkować mysli.

Nie bój się, podstawą sesji jest szczerość!

Zdrowie psychiczne jest bardzo ważnym aspektem życia i czasami potrzebujemy profesjonalnej pomocy. Często ludzie boją się wizyt u psychologa, ponieważ obawiają się, że będą musieli powiedzieć coś, co mogłoby im zaszkodzić. Jednak podstawowym elementem sesji terapeutycznej jest szczerość – pacjenci powinni mówić o swoich problemach i emocjach bez strachu przed opinią psychologa, nie jest on od osądzania pacjentów, ale aby pomóc im uporać się ze swoimi problemami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *