Uzależnienie od zakładów bukmacherskich – jak może pomóc psycholog?

Zakłady bukmacherskie to forma rozrywki, która cieszy się sporą popularnością w naszym kraju. Niestety, jest to rodzaj hazardu, przez co część osób, które nie znają zasad bezpiecznej gry wpada w sidła uzależnienia. Jest ono destrukcyjne zarówno dla osoby uzależnionej, jak i dla jego rodziny. Dlatego też warto szukać pomocy. Znajdziemy ją u psychologa. W jaki sposób może udzielić on nam wsparcia? Przekonajmy się.

Czym właściwie są zakłady bukmacherskie?

Zacznijmy od wyjaśnienia czym właściwie są zakłady bukmacherskie. Mówiąc najprościej, zakłady bukmacherskie to forma hazardu, w której uczestnicy próbują przewidzieć wyniki różnych wydarzeń sportowych i nie tylko, stawiając pieniądze na swoje typy. Bukmacher, czyli firma przyjmująca zakłady, ustala kursy, które określają potencjalną wygraną w zależności od prawdopodobieństwa danego zdarzenia. Dodatkowo, bukmacher aby zachęcić do gry może oferować swoim klientom atrakcyjne promocje takie jak bonus bez depozytu w LV BET. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że jest to legalna forma rozrywki, która przeznaczona jest dla osób pełnoletnich.

Dlaczego stanowią zagrożenie?

Choć dla wielu miłośników sportu zakłady bukmacherskie stanowią formę rozrywki, która sprawia, że kibicowanie staje się jeszcze bardziej emocjonujące musimy mieć świadomość, że mogą one prowadzić do uzależnienia, które jest jednym z największych problemów związanych z zakładami. Osoby uzależnione od obstawiania zakładów zmagają się z poważnymi konsekwencjami, wśród których wymienić możemy problemy finansowe, zaniedbywanie relacji rodzinnych, problemy w pracy oraz zdrowotne.

Uzależnienie od zakładów bukmacherskich – czym się objawia?

Uzależnienie od zakładów bukmacherskich objawia się szeregiem zachowań i symptomów, które mogą mieć negatywny wpływ na życie osoby uzależnionej. Do najbardziej charakterystycznych objawów należą:

  • Częstotliwość i ilość zakładów: Osoba uzależniona obstawia coraz częściej na coraz większe kwoty.
  • Skupianie się na zakładach: Zakłady bukmacherskie stają się centralnym punktem życia, dominują nad innymi aktywnościami i obowiązkami.
  • Niedotrzymywanie obietnic: Uzależnieni od zakładów obiecują sobie lub bliskim, że przestaną obstawiać lub ograniczą zakłady, jednak nie są w stanie dotrzymać tych postanowień.
  • Ukrywanie problemu: Osoba uzależniona często ukrywa swój udział w zakładach przed bliskimi.

Jak pomaga psycholog?

Osoby, które zmagają się z uzależnieniem od zakładów bukmacherskich mogą z tego wyjść. Potrzebować będą jednak profesjonalnej pomocy, której udzielić może im psycholog. Specjalista nie tylko rozmawia z osobą uzależnioną na temat jej problemu oraz przyczyn rozwoju uzależnienia ale również pomaga w wypracowaniu zdrowych nawyków. Podczas rozmów z osobą uzależnioną ustala on również strategię wychodzenia z nałogu, dzięki czemu osoba zmagająca się z uzależnieniem wie jak postępować oraz czego unikać.

Podsumowując, chcąc korzystać z zakładów bukmacherskich warto zachować ostrożność. Aktualne promocje bukmacherskie mogą stanowić formę rozrywki, niemniej jednak pamiętajmy, że mamy do czynienia z grą hazardową, która może prowadzić do uzależnień

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *